PDF Drukuj

PROGRAM DLA SZKÓŁ

 „Program dla szkół” skierowany jest do dzieci klas I-V uczęszczających do szkół podstawowych. Jego celem jest trwała zmiana nawyków żywieniowych uczniów poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych w ich codziennej diecie na etapie, na którym kształtują się ich nawyki żywieniowe oraz upowszechnianie zdrowej, zbilansowanej diety i wzrost świadomości społecznej w tym zakresie wśród dzieci i rodziców. Program ma również na celu propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym realizowane w szkołach podstawowych.

Dzięki udziałowi szkoły w Programie dla szkół nasi najmłodsi uczniowie klas I-V, również w bieżącym roku szkolnym 2018/19,  otrzymują owoce, warzywa oraz przetwory mleczne. W ramach naszych działań prowadzone są akcje oraz przedsięwzięcia, które mają na celu kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych u naszych wychowanków.

Szczegółowe informacje o Programie dla szkół znajdują się na stronie: http://www.kowr.gov.pl/programy-dla-szkol/program-dla-szkol/dzialania-edukacyjne

Notatkę sporządziła: Magdalena Płuciennik /koordynator programu/

 

 
 Szkoła Podstawowa
 w Janikowie

ul. Biskupa Michała Kozala 3
88-160 Janikowo
tel./fax (52) 3514-448
tel./fax (52) 3514-446
mail: spjanikowo@janikowo.com.pl