PDF Drukuj

JESTEM SMART – SPRYTNY, MOBILNY, AKTYWNY, ROZSĄDNY, TECHNOLOGICZNIE ZAKRĘCONY
W październiku 2016r. uczniowie naszej szkoły już po raz drugi wykazali chęć udziału w ogólnopolskim konkursie Jestem SMART.  Celem konkursu, zgodnie z założeniami organizatora -wydawcy dwumiesięcznika „TIK w Edukacji” ,  jest zachęcenie uczniów do wykorzystywania internetu i urządzeń mobilnych w sposób świadomy i praktyczny oraz promocja nowoczesnych metod nauczania wśród nauczycieli. Konkurs ma uświadomić uczestnikom korzyści płynące z bezpiecznego korzystania z internetu, przestrzec przed zagrożeniami czyhającymi w sieci i pokazać, w jaki sposób można wykorzystać urządzenia mobilne w różnych sytuacjach.

Zadaniem konkursowym, w kategorii: indywidualna praca plastyczna, jest wykonanie przez ucznia pracy w programie graficznym przedstawiającej możliwości wykorzystania urządzeń mobilnych w różnych sytuacjach – do zabawy, nauki i rozwoju. Laureatów konkursu wyłoni Kapituła. Pod uwagę będą brane m.in.: kreatywność, zgodność z tematyką konkursu, proedukacyjny pomysł na wykorzystywanie nowoczesnych technologii – smartfonów, tabletów i internetu, oraz walory artystyczne.
Bliższe informacje o konkursie  znajdują się na stronie organizatora: http://www.smart.tikwedukacji.pl/.

02 grudnia 2016r. Kapituła Konkursu Jestem Smart wyłoniła zwycięzców. W gronie laureatów znalazła się uczennica naszej szkoły - Marcelina Malinowska. Wychowanka p.Jolanty Zalety zajęła I miejsce i tym samym otrzyma główną nagrodę, jaką jest tablet HUAWEI. Warto dodać, że w konkursie wzięło udział ponad 600 szkół, a do oceny w tej kategorii przesłano ponad 1800 prac. Gratulujemy Marcelinie i zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w proponowanych konkursach, bo jak dowodzi sukces uzdolnionej Trzecioklasistki – naprawdę warto. Bliższe informacje i nagrodzona praca znajdują się na stronie: http://www.smart.tikwedukacji.pl/laureaci-2016/konkurs-plastyczny-2016/.

Notatkę sporządziła: M.Płuciennik – szkolny koordynator konkursu

 
 Szkoła Podstawowa
 w Janikowie

ul. Biskupa Michała Kozala 3
88-160 Janikowo
tel./fax (52) 3514-448
tel./fax (52) 3514-446
mail: spjanikowo@janikowo.com.pl