PDF Drukuj

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 

W roku szkolnym 2016-2017 nasza szkoła przystąpiła do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.  Z tego tytułu zakupiono ponad 840 książek dla uczniów klas I-VI za sumę 15000zł. Są to lektury szkolne, a także bajki, baśnie, książki obyczajowe, przygodowe, popularnonaukowe oraz nowości wydawnicze. Zakupiono również serie opowiadań dla uczniów, jak również pakiet książek do języka angielskiego. 

Realizacja Programu ma na celu rozwijanie kompetencji czytelniczych dzieci i młodzieży. Czytanie rozwija wyobraźnię, dostarcza emocji, radości, poszerza wiedzę o świecie, dzięki czytaniu nauka staje się łatwiejsza i przyjemniejsza. Czytanie jako umiejętność rozumienia, wykorzystywania i przetwarzania to jedna z najważniejszych umiejętności zdobywanych przez ucznia w procesie kształcenia. Ważne jest, aby zainteresować ucznia czytaniem na każdym etapie edukacji. Każdy uczeń powinien mieć łatwy dostęp do książek, które go zainteresują. Jest to jeden z najbardziej skutecznych sposobów rozwijania u dziecka zainteresowań, kompetencji czytania ze zrozumieniem oraz kształtowanie u niego nawyku czytania i spowodowanie, aby sięgał po książki również w dorosłym życiu. 
Nasza Szkoła w ramach tego programu organizuje różnego typu działania:
konkursy czytelnicze, plastyczne, tworzenie okolicznościowych gazetek, wystawki nowości wydawniczych, słuchanie baśni, turniej pięknego czytania, projekty i kampanie czytelnicze, rozmowy z uczniami na temat: ,,Dlaczego warto czytać? jak i inne przedsięwzięcia związane z tym programem. 
Zachęcamy wszystkich uczniów do korzystania z księgozbioru biblioteki a rodziców do czytania dzieciom i razem z dziećmi. Notatkę sporządziła: S.Śmigielska, D. Domańska

Projekt czytelniczy klasy IIa

Projekt czytelniczy klasy IIIb

Projekt czytelniczy "Starsi czytają młodszym"

Dzień Języka Ojczystego

Klub Czytających Rodziców

 

 
 Szkoła Podstawowa
 w Janikowie

ul. Biskupa Michała Kozala 3
88-160 Janikowo
tel./fax (52) 3514-448
tel./fax (52) 3514-446
mail: spjanikowo@janikowo.com.pl