PDF Drukuj

Samorząd Uczniowski 2011/2012
Przewodniczący Rady Uczniowskiej

  • Patryk Perliński

Zastępca przewodniczącego Rady Uczniowskiej

  • Piotr Giża
  • Maria Antczak

Skarbnik

  • Mateusz Klunder

Łącznicy z klasami IV:

  • Olga Nurska
  • Olga Strzeszak

Łącznicy z klasami V:

  • Sebastian Gotowicz
  • Paweł Pacholski

Łącznicy z klasami VI:

  • Aleksandra Jonatowska
  • Dorota Wojciechowska

Opiekunowie Samorządu Szkolnego: 

p.Małgorzata Puzio

p.Lilianna Krukowska

 
Działania

Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego i Pożegnania Absolwentów zamykała rok pracy obecnego Samorządu Uczniowskiego. Na uroczystym apelu zostały podsumowane działania w postaci rywalizacji „Klasy na 6”, w czasie której uczniowie biorąc udział w różnych akcjach i konkursach  zdobywały punkty dla swojej klasy. Na poszczególnych poziomach zwycięskimi okazały się zespoły: klasa IV a (wych.p.E.Zamiara), klasa V d (wych.p.K.Woźniak) i klasa VI a (wych. p.D.Świetlik). Przewodniczący klas wraz z wychowawcami odebrali statuetki od p.Dyrektor.
Za szczególne zaangażowanie w samorządową pracę opiekunowie SU p.M.Puzio  i p.L.Krukowska podziękowały wręczając nagrody następującym uczniom:
Partykowi Perlińskiemu, Piotrowi Giży, Marii Antczak, Oldze Nurskiej, Oldze Strzeszak, Aleksandrze Jonatowskiej i Sebastianowi Gotowiczowi.   
Apel prowadzony był  przez przedstawiciela SU Piotra Giżę i opiekuna Samorządu p.L.Krukowską.
 

 5 czerwca 2012r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2012/2013. Głosowało 197 uczniów.
Do Rady SU zostali wybrani: Sebastian Rugowski  kl. IVa, Michał Zieliński  kl.IVb, Damian Pajurski  kl.Vc, Damian Jankowski  kl.Va, Roksana Szotkiewicz  kl.IVd, Martyna Strzała kl.Vd, Anna Piątkowska kl.IVd,  Olga Nurska kl.Va, Martyna Kubicka kl.Vb.
W wyborach na opiekuna SU najwięcej głosów uzyskali  p.Jacek Czubachowski i p.Ewa Radoń.
Członkom Rady SU życzymy owocnej pracy w nowym roku szkolnym.
 


Uczniowie SU w miesiącu grudniu brali udział w akcji  „Okruch serca to nadzieja dla czworonożnego przyjaciela”.
Akcja Góra Grosza organizowana jest w szkołach i przedszkolach w całej Polsce. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych.
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Janikowie aktywnie włączyli się do akcji. Na konto Towarzystwa „Nasz Dom” przekazano kwotę 424zł 74gr. W budynku przy ulicy Kozala dzieci z  klas I – III ofiarowały na ten cel 257zł 5gr natomiast uczniowie klas IV–VI przekazali 167zł 69gr. Wiele razy jako społeczność uczniowska pokazaliśmy, iż nie jest nam obojętny los dzieci będących w trudnej sytuacji, tym razem też możemy pochwalić się swoim zaangażowaniem i właściwą postawą.

W imieniu wszystkich obdarowanych jeszcze raz „dziękujemy”. 

Ostatnie dni listopada to tradycyjnie czas związany z zabawami andrzejkowymi. Tak stało się i w tym roku. Uczniowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali szereg zabawnych wróżb, mających na celu przepowiedzenie przyszłości.
Były serduszka z imionami dziewcząt i chłopców, karty z symboliką drzew, wróżenie „z ręki”, przepowiednie na podstawie rozsypanych szpilek i wiele, wiele innych. 
Szkolni wróżbici pomyśleli o strojach, a opiekunowie o nastrojowym wystroju sali. Magii przedsięwzięciu dodawała unosząca się w powietrzu woń kadzidełek.

 

 


 
 

 

 "Z rąk do rąk podajemy skromnej mądrości dar zwyczajny"  
Słowami Czesława Miłosza Samorząd Uczniowski poprzedził tegoroczne życzenia  z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Wszystkim pracownikom Szkoły uczniowie wręczając kartki, przekazywali słowa uznania za trud uczenia i wychowania.
Życzyli zdrowia i szczęścia w życiu osobistym, wielu sukcesów zawodowych, spełnienia obranego celu oraz tego, aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania.  

 
W listopadzie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zapalili znicze 
 w miejscach Pamięci Narodowej, dając wyraz pamięci o poległych.


 

 

 

 
 Szkoła Podstawowa
 w Janikowie

ul. Biskupa Michała Kozala 3
88-160 Janikowo
tel./fax (52) 3514-448
tel./fax (52) 3514-446
mail: spjanikowo@janikowo.com.pl