PDF Drukuj

Uczennica naszej szkoły w gronie laureatów konkursu wojewódzkiego "Mój innowacyjny wynalazek 2017"

19 czerwca 2017 r. w Urzędzie Marszałkowkim w Toruniu nastąpiło uroczyste wręczenie nagród w konkursie „Mój innowacyjny wynalazek”  Konkurs przeznaczony był dla uczniów w wieku od 6 do 20 lat ze szkół województwa kujawsko-pomorskiego, a jego celem promocja kreatywności wśród dzieci i młodzieży, zainteresowanie doskonaleniem ich umiejętności technicznych oraz wynalazczością, podniesienie poziomu innowacyjności oraz wyłonienie najlepszych prac przedstawiających pomysł na innowacyjny wynalazek.

Konkurs zorganizowany zosotał przez KPAI w Toruniu i objęty Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Aby wziąć w nim udział należało do 31 maja 2017 r. dostarczyć pracę konkursową. Na konkurs wpłynęło łącznie ponad sto prac. Wśród nich był projekt Tornistro-dźwigacza, wykonany przez uczennicę klasy trzeciej naszej szkoły Antoninę Zielińską. Dziewczynka pracowała pod kierunkiem p. Magdaleny Płuciennik.
Praca Antosi spotkała się z uznaniem komisji konkursowej, która przyznała uczennicy naszej szkoły: I miejsce w kategorii klas I-III oraz nagrodę specjalną Redakcji Nowości. Dziewczynka wróciła do szkoły obdarowana wieloma cennymi nagrodami, pełna wrażeń i emocji.
/Do sporządzenia informacji wykorzystano artykuł, który wraz z fotorelacją z wręczania nagród znajduje się na stronie organizatora www.kpai.pl/
Sporządziła: M.Płuciennik

 
 Szkoła Podstawowa
 w Janikowie

ul. Biskupa Michała Kozala 3
88-160 Janikowo
tel./fax (52) 3514-448
tel./fax (52) 3514-446
mail: spjanikowo@janikowo.com.pl