PDF Drukuj

Bezpieczne wakacje 2017
Ostatni tydzień roku szkolnego upłynął w naszej szkole pod hasłem „Bezpieczne wakacje 2017”. W tych dniach przypomnieliśmy sobie wiele rad i wskazówek dotyczących bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. W klasach I-VI oraz oddziałach przedszkolnych została przedstawiona i omówiona prezentacja multimedialna n/t bezpieczeństwa podczas wakacji. W obu budynkach naszej szkoły uczniowie również mieli możliwość zapoznania się z gazetkami tematycznymi, które zapewne pomogły im utrwalić poznane już zasady bezpieczeństwa. Nasi najmłodsi uczniowie mieli okazję spotkać się ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej z Janikowa oraz z Trląga. Dzieci poznały elementy wozu strażackiego, zapoznały się z rodzajem gaśnic i z uwagą słuchały o pierwszej pomocy. Największą frajdą jednak była kurtyna wodna. We wtorek uczniowie z klas IV –VI odsłuchali audycji w szkolnym radiowęźle, która także miała przypomnieć o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Na zakończenie bezpiecznych dni uczniowie klas I-III posłuchali rad i wskazówek, jak bezpiecznie spędzić wakacje. Funkcjonariusz Komendy Policji w Janikowie p. M. Wójcik po raz kolejny przypomniał o tym, że dzieciom nie wolno bez opieki dorosłego jeździć na rowerach, ponieważ nie posiadają karty rowerowej.
Nasza szkoła kolejny raz przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Bezpieczne wakacje”. Odwiedzając stronę internetową www. bezpiecznewakacje.pl możemy przypomnieć sobie wskazówki dotyczące zachowania się w górach, nad morzem, w podróży, podczas czasu wolnego. W ramach tej akcji ogłosiliśmy konkurs „Moje bezpieczne wakacje 2017”, który będzie trwał aż do 30 września. Zachęcamy do udziału.

Notatkę sporządziła: K. Bednarek

 

 

 

 
 Szkoła Podstawowa
 w Janikowie

ul. Biskupa Michała Kozala 3
88-160 Janikowo
tel./fax (52) 3514-448
tel./fax (52) 3514-446
mail: spjanikowo@janikowo.com.pl