PDF Drukuj

IX KUJAWSKO-POMORSKA LIGA ORLIKA w KATEGORII 2007 i MŁODSI
W dniu 13 czerwca 2017 r. Śliwicach koło Chojnic odbył się wojewódzki finał IX Kujawsko- Pomorskiej Ligi Orlika o puchar Marszałka Województwa Kujawsko- Pomorskiego Piotra Całbeckiego na którym nasza drużyna w składzie: Patrycja Moryc kl.III c, Jakub Wołodko II c, Kacper Malec kl. IV a, Aleksander Domaniewski kl. IV a, Mikołaj Strzyżewski kl. II a, Alan Nowakowski kl. III b, Jakub Szczutkowski kl. III c, Jakub Biłoszewski kl. III a, Tobiasz Łętowski kl. III a, Szymon Kopruszyński kl. III a, Nikodem Krawczyński kl. III c, Oskar Palicki kl. III c pod opieką p. Małgorzaty Pietrali wywalczyła III miejsce. W zawodach prawo startu miały reprezentacje szkół z naszego województwa, które w meczach półfinałowych odbytych na Orliku w Łochowie uzyskały I miejsca w grupach lub uzyskały najlepszy stosunek bramkowy, by móc wejść z drugiego miejsca. W grupie nasza drużyna pokonała SP Bukowiec 4:1. Bramki zdobyli: P. Moryc, J. Biłoszewski i J. Wołodko dwie. Start w półfinałowych rozgrywkach wojewódzkich zapewniło I miejsce w turnieju gminnym dnia 02.06.2017 r. po udanym rzucie karnym J. Wołodko w trzeciej rundzie strzeleckiej.
W tegorocznej edycji turniej wojewódzki odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych- dziewczynki rocznika 2004 i młodsze oraz dzieci rocznika 2007 i młodsze. Mecze zostały rozegrane na boiskach typu Orlik w Śliwicach i Lińsku. Prawo startu wywalczyły: SP nr 64 z Bydgoszczy, SP 1 Żnin, SP Janikowo, SP 4 Brodnica, SP Bukowiec, SP Łochowo, MZS Skępe. Partnerem głównym zawodów był WORD Bydgoszcz, Partner Bezpiecznej Jazdy. Po fascynującym finale mistrzem została SP 1 Żnin, wicemistrzem SP nr 64 Bydgoszcz. Brąz zdobyła nasza drużyna SP Janikowo, która okazała się lepsza po rzutach karnych od SP Brodnica. Decydującą bramkę zdobył najlepszy strzelec drużyny J. Wołodko z kl. II c. Tytuł najlepszego bramkarz turnieju wybronił Aleksander Domaniewski z kl. IV a. W nagrodę nasza drużyna otrzymała puchar, dyplom oraz stroje piłkarskie. Dziękujemy chłopcom za tak duży sukces. Życzymy dalszych wygranych turniejów i serca do treningów oraz gry.
Opracowała M.Pietrala

 

 
 Szkoła Podstawowa
 w Janikowie

ul. Biskupa Michała Kozala 3
88-160 Janikowo
tel./fax (52) 3514-448
tel./fax (52) 3514-446
mail: spjanikowo@janikowo.com.pl