PDF Drukuj

Seans filmowy w inowrocławskim kinie
We wrześniu odbyła się premiera nowego polskiego filmu przygodowo – familijnego dla młodzieży pt. „Tarapaty”. Wyreżyserowała go Marta Karwowska. Tę właśnie produkcję 25 września 2017 roku obejrzeli niemal wszyscy uczniowie klas szóstych i przedstawiciele siódmych w Kinomaxie w Inowrocławiu.
Akcja filmu rozgrywała się współcześnie w jednej z warszawskich kamienic. Głównymi bohaterami była para dwunastolatków ( w tej roli wystąpiły debiutujące na ekranie dzieci), których zbliżyło do siebie przypadkowe wydarzenie. Oboje pozostawieni bez opieki przez dorosłych wplątali się w aferę kryminalną. Na własną rękę próbowali ją rozwiązać, a to stało się pretekstem do lepszego wzajemnego poznania i nawiązania przyjaźni. Okazało się, jest ona możliwa między chłopcem i dziewczynką, trzeba tylko interesować się losem drugiego człowieka. Julka i Olek postanowili sobie pomóc w naprawie popełnionych błędów, stali się dla siebie oparciem w trudnej sytuacji i razem przeżyli wielką przygodę.
„Tarapaty” to prosty film obyczajowy. Nie ma w nim magii, dziwnych stworów i baśniowych wydarzeń. Są za to zwykłe dzieci i codzienne sytuacje. I jest przyjaźń, która ma ponadczasową wartość i potrzebna jest każdemu młodemu widzowi.
Naszym uczniom seans bardzo się spodobał. Wątek kryminalny pobudził ich ciekawość, a relacje między bohaterami zmusiły do refleksji nad własnym postępowaniem wobec rówieśników.
Opracowanie: E. Twarużek

 
 Szkoła Podstawowa
 w Janikowie

ul. Biskupa Michała Kozala 3
88-160 Janikowo
tel./fax (52) 3514-448
tel./fax (52) 3514-446
mail: spjanikowo@janikowo.com.pl