PDF Drukuj

SKŁAD RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
W ROKU SZKOLNYM 2017 / 2018


Przewodniczący

 • Igor Giża  kl. VII b


Z-ca przewodniczącego

 •  Dominik   Matuszewski  kl. VI a

Skarbnicy

 • Julia Ruta kl. VI b
 • Bartosz Dworczak kl. VI c

Łącznicy klas IV:

 • Wiktoria Rapczyńska kl. V d
 • Weronika Hulisz kl. VII b

Łącznicy klas V:

 •  Zofia Antczak kl. V c
 • Hubert Kalwa kl. V b

Łącznicy klas VI:

 • Nikola Sołowska kl. VII a
 • Mikołaj Dąbrowski kl. VI a

Łącznicy klas VII:

 •  Kaja Michalska kl. Va
 • Filip Niewiem  kl. VII d


Opiekunowie:

 mgr Anna Trela
 mgr Michał Legumina

 

Działania samorządu

Spotkanie z ciekawym człowieki

20 czerwca 2018 roku odbyło się spotkanie z ciekawym człowiekiem. Opiekunka Samorządu Uczniowskiego zaprosiła do szkoły janikowskiego artystę plastyka, pana Mirosława Wilka. Uczniowie mogli zapoznać się z bogatą twórczością zaproszonego gościa, zadać pytania i zaczerpnąć natchnienia. Mamy nadzieję, że to spotkanie stanie się inspiracją do pracy twórczej.

 

DZIEŃ ZWIERZAKA
14 czerwca 2018 roku Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Zwierzaka, w czasie którego uczniowie mogli się pochwalić zdjęciami swoich pupili. Na tablicy pojawiły się fotki piesków i świnek morskich oraz ich krótkie opisy.

 

"Góra Grosza" - podsumowanie

28 marca 2018 roku Samorząd Uczniowski skończył pakowanie "Góry grosza". W sumie zebraliśmy kwotę 744,98 zł, co dało 6 paczek od 6 do 10 kg. Paczki zostały wysłane do organizatorów, czyli Towarzystwa Nasz Dom za pośrednictwem Poczty Polskiej.
Jako ciekawostkę dodamy, że uczniowie z samorządu przeliczyli 24 097 monet i spędzili na liczeniu 12 godzin.
Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Wynik końcowy przerósł nasze oczekiwania.

Konkurs na najpiękniejszy strój wiosenny z krepy.

20 marca 2018 roku odbył się  konkurs na najpiękniejszy strój wiosenny z krepy dla klas V-VII. Każda klasa miała za zadanie wybrać jedną osobę, która zaprezentuje strój. Oprócz tego należało ułożyć wiosenną rymowankę. Sala gimnastyczna zamieniła się w wybieg, na którym było kolorowo, pomysłowo i wesoło. Gratulujemy klasom kreatywności i pomysłowości. Poniżej wyniki konkursu.

Klasy piąte:

I     miejsce - V c

II    miejsce - V b 

III   miejsce - Va

IV   miejsce - V d

Klasy szóste:

I   miejsce - VI b

II  miejsce - VI a

III miejsce - VI c

Klasy siódme:

I   miejsce - VII b

II miejsce  - VII a 

III miejsce - VII c i VII d

 

Dzień Mody
W czwartek 8 marca 2018 roku Samorząd Uczniowski zorganizował w szkole Dzień Mody. Uczniowie poszczególnych klas mieli za zadanie ubrać się w określonym stylu. Tego dnia w budynku przy ulicy Szkolnej można było spotkać uczniów rodem z Hogwartu, farmerów i kowbojów z dzikiego zachodu, rockandrollowców, uliczników, dżentelmenów, damy, piosenkarzy i piosenkarki, aktorów i aktorki. Tego dnia w szkole było wesoło i kolorowo.

 

Audycja z okazji Dnia Kobiet

6 marca 2018 roku chłopcy z Samorządu Uczniowskiego zaprosili swoje koleżanki i panie pracujące w naszej szkole do wysłuchania audycji z okazji Dnia Kobiet. Wysłuchaliśmy ciekawostek dotyczących tego święta i samych kobiet. Nie zabrakło również poezji i muzyki. Na koniec chłopcy złożyli wszystkim paniom i dziewczynom najserdeczniejsze życzenia zdrowia i radości.

Góra Grosza 2017/2018
Samorząd Uczniowski naszej szkoły przystąpił do akcji "Góra Grosza 2017/2018". Celem akcji jest zebranie środków na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka oraz rodzin zastępczych. Akcja będzie trwała od 27 listopada 2017 roku do 2 stycznia 2018 roku. Zbieramy monety od 1 gr. do 5 zł. Uszykowane i przeliczone monety proszę włożyć do woreczka z karteczką informującą o kwocie ogólnej i liczbie monet oraz nazwisku i klasie ofiarodawcy. Uczniowie klas czwartych oddają monety Paniom: Elżbiecie Ciesielskiej lub Teresie Jaszcz. W budynku przy ul. Szkolnej codziennie na przerwie mlecznej będą chodzić przedstawiciele samorządu i zbierać uszykowane woreczki z monetami.
Za udział w tej akcji przyznamy punkty w konkursie "Klasa na 6". Mamy nadzieję, że i tym razem chętnie włączycie się do akcji. Pamiętajcie, liczy się każdy grosz!!!

 

W tym roku zostaliśmy zasypani groszakami, za co serdecznie dziękujemy. W klasach IV-VII zebraliśmy kwotę 434,28 groszy. Musieliśmy się nieźle natrudzić, aby posegregować te monety zgodnie z ich nominałami. A tu jeszcze dotarły do nas monety z klas 0-III i czekają na przeliczenie i segregację.

 

 ODDAJ ZUŻYTY TELEFON KOMÓRKOWY

Z inicjatywy członków Samorządu Uczniowskiego od września do 17 listopada 2017 roku braliśmy udział w konkursie - akcji ekologicznej pod hasłem: EKOLOGIA - ODDAJ ZUŻYTY TELEFON KOMÓRKOWY - ODBIERZ NOWY APARAT FOTOGRAFICZNY.

Zebraliśmy 51 telefonów. Niestety okazało się to za mało. Zaproponowano nam udział w II edycji konkursu, która będzie miała finał w kwietniu.Dlatego przystępujemy do dalszego zbierania starych i zużytych komórek. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji i prosimy innych, aby sprawdzili u siebie w domu lub u kogoś z rodziny, czy nie poniewierają się tam zniszczone i bezużyteczne telefony komórkowe.

ANDRZEJKI

W dniu 30.11.2017 z okazji andrzejek Samorząd Uczniowski przygotował audycję w radiowęźle szkolnym. Na początku audycji uczniowie wysłuchali popularnej piosenki, która wprowadziła atmosferę świąteczną, a potem zostały zaprezentowane ciekawostki związane z andrzejkami np. skąd wywodzą się zwyczaje świętowania tego imienia, w jakich krajach są obchodzone i czego zamiast wosku używano kiedyś do wróżb?
Podsumowaniem nadanej audycji było ogłoszenie konkursu w którym należało udzielić odpowiedzi na trzy pytania związane z andrzejkami.

„DZIEŃ NAUCZYCIELA”
Z okazji „Święta Edukacji Narodowej” członkowie Samorządu Uczniowskiego samodzielnie przygotowali kartki, które zostały wręczone nauczycielom 13 października 2017 roku.

"SZCZĘŚLIWY NUMEREK"
Od poniedziałku, czyli 2 października2017 roku, rozpoczęło się  losowanie „Szczęśliwego numerku”. Codziennie rano przedstawiciel SU, w obecności opiekuna, losuje szczęśliwy numerek, który w tym dniu zwalniać będzie od odpowiedzi ustnej i zadanych zadań domowych.

 REGULAMIN SZCZĘŚLIWEGO NUMERKA:
1.Każdy ma prawo do szczęścia.
2.Szczęśliwy numerek będzie zawierał liczby od 1 do 24, które odpowiadają przypisanemu numerkowi w dzienniku lekcyjnym.
3.Liczba raz wylosowana nie będzie brała udziału w dalszych losowaniach, aż do wylosowania ostatniego numerka.
4.Szczęśliwy numerek zwalnia z:
- odpowiedzi ustnej
- zadanych zadań domowych
5. Szczęśliwy numerek będzie losowany codziennie o godzinie 7:50, przez przedstawiciela SU w obecności jego opiekuna lub innego nauczyciela, a następnie wywieszany na tablicy ogłoszeń Samorządu Uczniowskiego.
6. Jeżeli uczeń chce może skorzystać z prawa do odpowiedzi lub sprawdzenia zadania domowego, mimo wylosowanego szczęśliwego numerka.
7. Jeżeli uczeń jest nieobecny, a zostanie wylosowany jego numerek, traci możliwość wykorzystania go - czeka aż do następnej kolejki losowania.
8. Szczęśliwy numerek obowiązuje od 2 października 2017 r. do 8 czerwca 2018r.

„DZIEŃ CHŁOPCA”

We wtorek 3 października 2017 roku dziewczynki z Samorządu Uczniowskiego z okazji „Dnia Chłopca” przygotowały audycję, w której wykorzystując słowa polskich poetów plotkowały na temat wad i zalet płci przeciwnej. Na koniec złożyły życzenia wszystkim chłopcom oraz panom pracującym w szkole.

 

 

 
 Szkoła Podstawowa
 w Janikowie

ul. Biskupa Michała Kozala 3
88-160 Janikowo
tel./fax (52) 3514-448
tel./fax (52) 3514-446
mail: spjanikowo@janikowo.com.pl