PDF Drukuj

29 września 2017r- VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W ostatni piątek września szkoły z różnych stron świata uczestniczyły w wydarzeniu o nazwie Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to akcja edukacyjna, która ma na celu propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki.
Hasło przewodnie WMTDay brzmi: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!  Przystępując do tej akcji chcieliśmy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie, w każdej chwili - kiedy patrzymy na zegarek, wstukujemy numer telefonu, liczymy pieniądze. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.
Poprzez wspólną zabawę, połączyliśmy się z ludźmi na całym świecie. W tym roku Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia świętowało około 3900 szkół z następujących państw: Ukraina, Rumunia, Łotwa, Białoruś, Czechy, Włochy, Szwajcaria, Irlandia, Columbia, Arabia Saudyjska, Filipiny, Egipt, Tanzania, Albania, Indie, Urugwaj, Stany Zjednoczone, Puerto Rico, Peru, Argentyna, Tajlandia, Katar i oczywiście Polska.
W tym dniu egzaminatorami byli uczniowie, to oni przeprowadzali w klasach IV - VII krótkie, trzyminutowe egzaminy sprawdzając tabliczkową wiedzę. Dzieci były niezwykle zmotywowane pełnieniem ważnej funkcji egzaminatora. Wszystko odbywało się pod opieką nauczycieli: p. Marii Lewandowskiej, p. Lilianny Krukowskiej i p. Renaty Strzyżewskiej, które czuwały nad poprawnością przeprowadzanych egzaminów.
Gratulujemy wszystkim, którzy uzyskali wynik pozytywny i otrzymali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.
Notatkę sporządziła: Renata Strzyżewska

 

 
 Szkoła Podstawowa
 w Janikowie

ul. Biskupa Michała Kozala 3
88-160 Janikowo
tel./fax (52) 3514-448
tel./fax (52) 3514-446
mail: spjanikowo@janikowo.com.pl