PDF Drukuj

Do Hymnu

„Do Hymnu” to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych organizowany przez  Narodowe Centrum Kultury z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach Wieloletniego Programu Rządowego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu przez co najmniej połowę uczniów szkoły hymnu państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych.

Już w maju tego roku nasza szkoła zgłosiła się do udziału w tym ogólnopolskim konkursie. Zostaliśmy do niego zakwalifikowani jako jedna z 300 szkół z całej Polski. Przesłuchanie konkursowe wyznaczono na 18 października.

Uczniowie klas III, IV, V i VI pilnie się przygotowywali do konkursu. Wszyscy świetnie opanowali niełatwe teksty „Roty” i pieśni „Boże coś Polskę”. Ćwiczyli wspólny śpiew przede wszystkim na lekcjach muzyki pod kierunkiem p. Małgorzaty Puzio, a uczniowie klas III ze swoimi wychowawcami.

 Przesłuchanie konkursowe odbyło się w budynku przy ulicy Szkolnej. W sali gimnastycznej zebrało się 347 uczniów – głównych bohaterów tego dnia, zaproszeni goście, nauczyciele i jury pod kierunkiem prof. zw. dr hab. Romana Gruczy, by punktualnie o godz. 11 wysłuchać wykonania „Mazurka Dąbrowskiego”, „Roty” i pieśni „Boże coś Polskę”. Odśpiewanie pieśni wprawiło wszystkich w podniosłą atmosferę i zostało skoplementowane przez pana profesora. Słowa uznania należą się pani Małgorzacie Puzio, która była dyrygentem tego licznego chóru.

Przesłuchania w całej Polsce potrwają do końca października. Trzymamy kciuki i będziemy z niecierpliwością czekać na wyniki.

Opracowała: J. Witkowska

 

 
 Szkoła Podstawowa
 w Janikowie

ul. Biskupa Michała Kozala 3
88-160 Janikowo
tel./fax (52) 3514-448
tel./fax (52) 3514-446
mail: spjanikowo@janikowo.com.pl