PDF Drukuj

Etap  powiatowy Wielkiej Ligi Czytelników
 28 lutego 2019 roku  uczestnicy „Wielkiej Ligi Czytelników” pojechali do Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pakości na etap powiatowy konkursu. 14 drużyn z 7 szkół naszego powiatu  miało  60 minut, by odpowiedzieć na 130 pytań związanych z treścią książki wybranej przez liderów stowarzyszenia „Wielka Liga“. W tym roku czytelnicy z klas I-IV wykazywali się znajomością „Niezwykłych przygód dziesięciu skarpetek“ Justyny Bednarek, a uczniom starszych klas przypadł w udziale  „Pan Samochodzik i Niesamowity Dwór“ Zbigniewa Nienackiego.

 Naszą szkołę reprezentowały dwie bardzo dobrze przygotowane drużyny w składzie: Karolina Trela, Kacper Pejka i Jakub Woźniak z klasy III a oraz Marcelina Malinowska z klasy V c. Uczniowie w przyjaznej atmosferze,  sprawnie udzielali odpowiedzi. Każdy uczestnik otrzymał soczek i słodycze. Po zakończeniu testu wszyscy otrzymali dyplomy  i  drobne upominki. Zrobiono też pamiątkowe zdjęcia.
 Do etapu wojewódzkiego przechodzi tylko jedna drużyna z powiatu (jedna z klas młodszych  i jedna z klas starszych). Warunkiem przejścia do dalszego etapu było uzyskanie min. 80% punktów czyli 120 punktów. Nasi uczestnicy uzyskali bardzo wysokie lokaty w teście, ale niestety  nie przeszli dalej. Dziękujemy naszym uczniom za udział w konkursie, ogromny wysiłek i przeczytanie tylu książek! Gratulujemy zapału, odwagi i radości z czytania! Życzymy  Wam powodzenia w nauce i sukcesów w następnych konkursach.
 
Notatkę sporządziła: Dorota Domańska

 

 

Wielka Liga Czytelników – test kwalifikacyjny

 
 Szkoła Podstawowa
 w Janikowie

ul. Biskupa Michała Kozala 3
88-160 Janikowo
tel./fax (52) 3514-448
tel./fax (52) 3514-446
mail: spjanikowo@janikowo.com.pl